Pita Kuzguncuk’u Sırtlarında Taşıyanlar

Pita blogunda Pita’nın çalışanlarından bahsetmemek olmazdı. Nitekim Pita’yı, zaman zaman da kişisel olarak bizi sırtlarında taşıyanlar onlar.

Hep bahsettiğimiz gibi, küçük bir mekan olmamıza rağmen geçen beş yıla yakın süreçte iki elin parmaklarına yakın sayıda çalışanımız olmuş. Hepsi de Pita’da çalıştığı süre boyunca her türlü özveriyi göstererek, Pita’yı bir adım daha yukarı taşımak için ellerinden gelen herşeyi yaptılar. Hepsine buradan bir kez daha teşekkür edelim.

Bugün üç çalışanımız bizimle birlikte yola devam ediyor. Açıldığımız günden bu yana bizimle birlikte olan Gözde, bir buçuk yıla yakındır bizimle olan Birsen ve henüz aramıza  katılan ama inanılmaz bir adaptasyon gösteren Dilek. Aslında bizimle birlikte demek bile abesle iştigal, aslen hep birlikte yürüdüğümüz bir yol bu.

IMG_0729Bu üç kadının bize kendimizi şanslı hissettirecek kendilerine has kişisel özellikleri var. Gözde’den başlayalım. Ne de olsa çalışanlar arasındaki en kıdemlisi o. Kendisi olsa bu konuda bir espriyi çoktan yapmış olurdu, nitekim çok hızlı bir kavrayışa ve bu kavrayışı espriye çevirecek zekaya sahip. Espri anlayışı, sıradan gündelik işlerde kullandığımız pazar arabasına “makam arabam” diyebilecek kadar gelişkin. Dükkanla ilgili hiç bir ayrıntıyı kaçırmamanın yanına bir de bitmek tükenmek bilmez çalışkanlığı eklenince aklınız hiç arkada kalmadan mekanınızı teslim edeceğiniz birisi haline geliyor. Pita’da yediğiniz tatlıların hemen hepsinin onun elinden çıktığını belirtelim.

IMG_0732Birsen’i tarif etmenin tek yolu var: çok çalışkan, çok hızlı. Başkalarını strese sokabilecek kadar hızlı olabiliyor zaman zaman. Buradan tarif etmesi zor ama yaptığı her işi aramızda espri konusu olmuş bir “tık tık tık” edasıyla yapıyor. İki erkek çocuk annesi güzel kadın. Öyle ki sinematografik bir surat ve ifadeye sahip.  Her konuda net ve ne istediğini bilen bir yapısı var.

Dilek biraz da Birsen sayesinde aramıza geçen hafta katıldı. Diğer çalışanlarımız üstlerine alınmasınlar ama bugüne kadar bu kadar hızlı işi kavramış bir çalışanımız olmamıştı. Çocuksu suratında gözlerinden parlayan ışıltı ve daha ikinci günden işle ilgili espri yapabiliyor olması bizim onun, onun da bizim için doğru olduğunun işareti gibi.IMG_0730

Bu üç çalışanımızla birlikte birini daha anmazsak olmayacak. Bir süre öncesine kadar bizimle çalışan Aysel Hanım Pita’ya elinden gelen tüm desteği verdi, emek harcadı. Aysel Hanım’la yollarımızı gün geldi ayırmak zorunda kaldık. Ama emeğini burada anmasak kendimizi kötü hissederdik.

Bu kadınların hepsi de hayat mücadelesi veren cesur kadınlar. Hepsi de bunun iş yaşamlarına engel olmasına izin vermeyen cinsten. Her şeye, her soruna rağmen iş hayatında yapabileceklerinin en iyisini yapmaya odaklanmış gibiler.

Dediğimiz gibi, onlar bizimle birlikte olduğu için biz kendimizi şanslı hissediyoruz, dileyelim şans onların da hep yanıbaşlarında olsun …

Bu şarkıda bizden onlara armağan olsun.

Sevgiyle kalın,

Aylin,

Reklamlar

One thought on “Pita Kuzguncuk’u Sırtlarında Taşıyanlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s